close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Jednogłośne absolutorium dla wójta Gminy Dobromierz [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-06-22
  • whatshot 259
Jednogłośne absolutorium dla wójta Gminy Dobromierz [AUDIO+FOTO]

21 czerwca Rada Gminy Dobromierz jednogłośnie podjęła decyzję o przyznaniu wójtowi Jerzemu Ulbinowi absolutorium za 2021 rok. Głosowanie poprzedziła debata nad raportem o stanie gminy i uchwała w sprawie wotum zaufania dla wójta.

Zgodnie z przedłożonym sprawozdaniem dochody gminy w 2021 roku wyniosły ponad 42,5 mln zł, a wydatki zrealizowano na poziomie ponad 43,5 mln zł. Na szczególną uwagę zasługuje kwota ponad 16,3 mln zł wydana na inwestycje. Wójt Jerzy Ulbin podkreśla, że to bardzo dobry wynik, ponieważ stanowi prawie 38% wydatków ogółem.


 
Poziom zrealizowanych inwestycji w gminie Dobromierz został zauważony i wysoko oceniony w ogólnopolskich rankingach, w tym m.in. opublikowanych przez czasopismo “Wspólnota” oraz „Rzeczpospolita”.Na koniec sesji Rady Gminy wójt Jerzy Ulbin podziękował mieszkańcom i współpracownikom za zaufanie, zaangażowanie oraz wysiłek włożony w realizację dotychczasowych zadań. Podkreślił również, że udzielone absolutorium jest jeszcze większą motywacją do pracy na rzecz rozwoju Gminy Dobromierz.

Fot.: UG Dobromierz


Tagi: