close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Jedziesz do Zagórza? Uważaj, gdzie parkujesz, bo cię odholują! [FOTO]

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-08-18
  • whatshot 193
Jedziesz do Zagórza? Uważaj, gdzie parkujesz, bo cię odholują! [FOTO]

Okres wakacyjny to czas poszukiwania miejsc do wypoczynku, szczególnie na łonie natury. Zapominamy jednak o tym, że wybierając się w taką podróż samochodem, zupełnie nieświadomie możemy narazić swój portfel na szwank. Chodzi o parkowanie w miejscach niedozwolonych.

Sporym zainteresowaniem cieszy się Zagórze Śląskie sąsiadujące z Jeziorem Bystrzyckim. Turyści parkują tam swoje auta wokół akwenu bądź po obu stronach drogi, mimo ustawionych w pobliżu znaków parkowania.  Stwarza to zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i utrudnia ruch. Policjanci mają więc pełne ręce roboty.

- Mandat za nieprawidłowe parkowanie to 100 złotych i 1 punkt karny -  informuje mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy - Jeżeli policjant zdecyduje się sporządzić dokumentacja do wniosku o ukaranie, w sądzie grzywna może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych.

Warto również wiedzieć, że nieprawidłowo zaparkowane auto może zostać odholowane na lawecie na parking strzeżony, oczywiście na koszt właściciela pojazdu. Wypoczywajmy więc z głową, nie tylko w Zagórzu.

Źródło: KPP w Świdnicy (opr. red.)


Tagi: