close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Jest lawina zachorowań! [AUDIO + FOTO]

Jest lawina zachorowań! [AUDIO + FOTO]

Dynamiczna sytuacja związana z epidemią koronawirusa nasuwa wiele pytań dotyczących funkcjonowania służby zdrowia, zarówno po stronie pacjentów, jak i medyków. – W tej chwili jest lawina zachorowań. Przyjmujemy czterokrotnie więcej pacjentów, niż zwykle o tej porze roku – powiedział w Rozmowie Dnia Dariusz Gajecki, prezes Strzegomskiego Centrum Medyczno-Diagnostycznego.

Walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wymusiła zmiany w funkcjonowaniu przychodni w całym kraju, a tym samym nowe opcje leczenia pacjentów.

- Zasadnicza opcja polega na tym, że pacjent dzwoni do przychodni i udzielana jest tak zwana teleporada. Jest to opcja dobra przede wszystkim dla pacjenta, ale również dla lekarza ze względu na to, że minimalizujemy problem narażenia na zarażenie wirusem. Oczywiście, jeżeli pacjent wymaga pomocy badania fizykalnego przez lekarza, to jest ustalana godzina przyjęcia i na tą godzinę pacjent zgłasza się do przychodni. Jest badany, wypisywana jest recepta i stosowne dalsze leczenie, a być może nawet diagnostyka, którą w dalszym ciągu prowadzimy, czyli wykonujemy takie badania, jak zdjęcia płuc, badania ultrasonograficzne, endoskopowe, laboratoryjne – tłumaczył na antenie Dariusz Gajecki.

W audycji wzięli udział także Maria Bąk i Sebastian Byra – przedstawiciele medyków oraz Barbara Zbozień-Pyda - reprezentująca personel pracujący w rejestracji przychodni. Goście odpowiedzieli na pytania związane z trudnościami pacjentów m.in. z rejestracją do lekarza, kilkudniowym oczekiwaniem na receptę oraz dostaniem się na wizytę bezpośrednią.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: