close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Joanna Lamparska i Jakub Kuszlik na kulturalnej, weekendowej scenie w Strzegomiu [FOTO]

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-03-27
  • whatshot 1933
Joanna Lamparska i Jakub Kuszlik na kulturalnej, weekendowej scenie w Strzegomiu [FOTO]

Kulturalny weekend w Strzegomiu rozpoczął się w piątek i przywiódł na scenę SCK dziennikarkę, podróżniczkę, pisarkę - Joannę Lamparską. Dzień później, publicznością zawładnął pianista Jakub Kuszlik – laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

- Na ostatni weekend marca przygotowaliśmy ofertę zarówno dla miłośników historii i tajemnic regionu, ale także dla fanów klasycznej muzyki fortepianowej – tłumaczy Krzysztof Kalinowski, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury.

Joanna Lamparska podzieliła się z publicznością m.in. kulisami powstania swojej najnowszej książki pt. „Ostatni Świadek”, opowiadającej o tajemniczych depozytach i poniemieckich „skarbach”, które nadal mogą być ukryte na Dolnym Śląsku.

W sobotni wieczór na scenie Strzegomskiego Centrum Kultury wystąpił wybitny pianista Jakub Kuszlik, który pojawił się w Strzegomiu w ramach projektu pn. „Z klasyką przez Polskę”. Artysta zaprezentował utwory Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego.
 
Oba wydarzenia są kontynuacją cykli kulturalno-tematycznych. W tym miejscu warto przypomnieć, że kilkanaście dni temu miłośnicy tajemnic regionu spotkali się z dziennikarzem, youtuberem i jednocześnie popularyzatorem historii – Łukaszem Kazkiem. Występ pianisty był zaś elementem wpisującym się w „Strzegomską Lożę Melomana” oraz festiwal Strzegom A Cappella.
 
Fot.: Sebastian Tyniecki / SCK


Tagi: