Julia Herbut mistrzynią Polski w judo! [FOTO]

• Sport
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-11-30
  • whatshot 1882

Ogromnym sukcesem dla Julii Herbut, zawodniczki AKS Strzegom, zakończyły się rozgrywane w miniony weekend Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo, w Pile. Mieszkanka Jaworzyny Śląskiej wywalczyła złoty medal w swojej kategorii. Uhonorowany został także trener mistrzyni – Józef Smoter.

Julia Herbut zapewniła sobie I miejsce i złoty medal w kategorii do 40 kg, wygrywając 4 walki przed czasem.

-Druga zawodniczka, Klaudia Borowiec przegrała swoje walki w eliminacjach i odpadła z dalszej rywalizacji w kategorii do 44 kg – relacjonuje Dominika Poterała.

Podczas dekoracji złoty medal otrzymał również trener złotej medalistki Józef Smoter.

W zawodach wystartowało 491 zawodników i zawodniczek. Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek zakończyły zawody mistrzowskie i pucharowe we wszystkich grupach wiekowych organizowane przez Polski Związek Judo w 2021 r.