Kierowca na „podwójnym gazie” wpadł w ręce mundurowych
Policjanci z Komisariatu w Jaworzynie Śląskiej na terenie gminy Żarów zatrzymali kierowcę, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mężczyzny 2 promile alkoholu w organizmie.
Asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy informuje, że mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w 18 stycznia. - Zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 57-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem osobowym marki VW w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy – dodaje policjantka. Przypomina też, że za taki czyn grożą surowe konsekwencje prawne. Poza dotkliwą karą finansową sąd może orzec długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów. Możliwe jest również orzeczenie kary pozbawienia wolności do trzech lat. W określonych sytuacjach sprawca musi się także liczyć z przepadkiem pojazdu lub jego równowartości.
źródło: KPP w Świdnicy
źródło: KPP w Świdnicy
Tagi:










