close
Tanie Zaakwaterowanie
userad56
Reklama
userad57
Reklama
userad58
Reklama
userad59
Reklama
userad60
Reklama
userad61
Reklama
userad62
Reklama

Kierowca na „podwójnym gazie” wpadł w ręce mundurowych

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2026-01-20
  • whatshot 397
Kierowca na „podwójnym gazie” wpadł w ręce mundurowych

Policjanci z Komisariatu w Jaworzynie Śląskiej na terenie gminy Żarów zatrzymali kierowcę, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mężczyzny 2 promile alkoholu w organizmie.

Asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy informuje, że mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w 18 stycznia. - Zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 57-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem osobowym marki VW w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy – dodaje policjantka. Przypomina też, że za taki czyn grożą surowe konsekwencje prawne. Poza dotkliwą karą finansową sąd może orzec długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów. Możliwe jest również orzeczenie kary pozbawienia wolności do trzech lat. W określonych sytuacjach sprawca musi się także liczyć z przepadkiem pojazdu lub jego równowartości.

źródło: KPP w Świdnicy


Tagi: