close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Kolarskie emocje i wielkie, sportowe nazwiska powrócą do Nowic [AUDIO+FOTO]

Kolarskie emocje i wielkie, sportowe nazwiska powrócą do Nowic [AUDIO+FOTO]

Z początkiem lipca do Nowic zawitają utytułowani kolarze oraz reprezentanci klubów z całego kraju. Niewielka miejscowość w gminie Jaworzyna Śląska ponownie stanie się stolicą polskiego kolarstwa za sprawą VIII edycji wyścigu „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”.

Na czele imprezy stanie niezawodnie wywodzący się z Nowic Tadeusz Mytnik. Trzykrotny medalista mistrzostw świata i wielokrotny mistrz Polski podkreśla, że impreza ma na celu popularyzację kolarstwa, jako sportu, który może prowadzić do kariery olimpijskiej.Prezes Stowarzyszenia „Nowice – nasza wieś”, Teresa Gawron podkreśla, że rokrocznie na imprezie pojawiają się legendy polskiego kolarstwa, które są inspiracją dla młodych sportowców.Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w formule dwudniowej. W sobotę, 2 lipca zawodnicy wezmą udział rywalizacji indywidualnej na czas. Start i meta zlokalizowane zostaną w Nowicach, a trasa przebiegać będzie przez Piotrowice Świdnickie, Bolesławice i Jaworzynę Śląską. Do pokonania będzie maksymalnie 13 km. W niedzielę, 3 lipca zawodnicy wystartują wspólnie i będą musieli kilkukrotnie pokonać 10-kilometrowy odcinek na trasie Jaworzyna Śląska – Czechy – Pastuchów – Piotrowice Świdnickie – Jaworzyna Śląska.

Organizatorami wydarzenia są Miejski Klub Sportowy Karolina Jaworzyna Śląska, Stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś” oraz Gmina Jaworzyna Śląska.

Link do zapisów w wyścigu

Fot.: archiwum Radia Sudety24


Tagi: