close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Kolarze rywalizowali o Puchar Polski w Dobromierzu [AUDIO+FOTO]

Kolarze rywalizowali o Puchar Polski w Dobromierzu [AUDIO+FOTO]

Kilkuset zawodników stanęło do rywalizacji podczas Pucharu Polski i Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym – Mistrzostwa Makroregionu Młodzików, w Dobromierzu. Podczas wydarzenia odsłonięto tablicę pamiątkową, poświęconą legendzie polskiego kolarstwa – Stanisławowi Szozdzie.

21 i 22 maja br. z centrum Dobromierza wystartowało ponad 200 zawodników w jeździe indywidualnej na czas i ponad 300 kolarzy w starcie wspólnym. Zastępca dyrektora wyścigu, Władysław Żyndul podkreśla, że uczestnicy mieli do pokonania selektywną trasę, wymagającą nie tylko znakomitej formy, ale także znajomości specyfiki w górzystym terenie.

Kolarze, którzy dotarli na metę, oceniali trasę, jako trudną pod względem dużej sumy przewyższeń oraz dającego się we znaki wiatru.W niedzielne przedpołudnie na jednej z kamienic w Dobromierzu, w której przyszła na świat legenda polskiego kolarstwa – Stanisław Szozda, odsłonięto pamiątkową tablicę, poświęconą wielokrotnemu wicemistrzowi olimpijskiemu, medaliście mistrzostw świata oraz zwycięzcy Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne. Przy tej okazji wójt gminy Dobromierz, Jerzy Ulbin podzielił się swoimi wspomnieniami na temat zwycięstw Stanisława Szozdy.

W uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy wziął udział m.in. syn Stanisława Szozdy - Radosław Szozda oraz znany polski kolarz – Józef Gawliczek.Organizatorami kolarskiego wydarzenia była Gmina Dobromierz oraz Stowarzyszenie Cyklistów Ziemi Wałbrzyskiej.


Tagi: