close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Kolejne miejscowości w gminie Dobromierz skanalizowane [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-10-16
  • whatshot 242
Kolejne miejscowości w gminie Dobromierz skanalizowane [FOTO]

W gminie Dobromierz zakończył się kolejny etap prac związanych z rozbudową sieci kanalizacyjnej. W ramach inwestycji powstała sieć w Borowie, Roztoce i Jugowej, warta ponad 20 mln zł. Obecnie wykonywane są przyłącza.
 
- Budowa przyłączy w Roztoce trwa od czerwca br. W połowie listopada zaplanowano zakończenie I etapu, który obejmuje przyłącza na ul. 3 Maja od nr 53 do 111, Bolkowskiej, Jana Pawła II, Lipowej i Zamkowej nr 1 i 7. W maju 2022 r. zakończą się prace związane z II etapem, obejmujące przyłącza na ul. 3 Maja od nr 72 do 127, Osiedlowej, Rzecznej, Sportowej i Strzegomskiej. Przygotowywane są procedury przetargowe na III etap budowy przyłączy w Roztoce, dotyczące ul. 3 Maja od nr 1 do 52, Kolejowej oraz w miejscowości Jugowa – wskazuje wójt Dobromierza Jerzy Ulbin.
 
To jednak nie koniec pomysłów związanych z rozbudową sieci wodno-kanalizacyjnej w gminie. Dobromierscy samorządowcy, w ramach pomysłów zgłoszonych do Funduszu Inwestycji Strategicznych, chcą dodatkowo rozbudować system za kwotę 13 mln zł. Wśród złożonych wniosków do rządowego programu znalazła się także mniejsza inwestycja o wartości 6 mln zł.
 
- Drugi, bardzo oczekiwany projekt to doprowadzenie sieci kanalizacyjno-wodociagowej do Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej – Podstrefy Dobromierz. Z tej sieci skorzystałaby również budowa siedziby Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” . Wniosek obejmuje także przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe przy ul. Chrobrego w Dobromierzu – tłumaczy Jerzy Ulbin.
 
Jak podaje Serwis Samorządowy PAP, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w połowie września, że za miesiąc zostanie ogłoszony kolejny nabór samorządowych wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych. Zaś Centrum Informacyjne Rządu zapewnia, że lista beneficjentów pierwszego naboru wniosków będzie opublikowana przed ogłoszeniem kolejnego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych. Oznacza to, że wyniki powinny pojawić się lada dzień.

Fot.: facebook / Jerzy Ulbin


Tagi: