Kolejni kierowcy na podwójnym gazie wpadli w ręce policji [FOTO]
Policjanci kontynuują działania na drogach powiatu świdnickiego, aby wyeliminować nietrzeźwych kierowców. We wtorek na terenie gmin Żarów i Marcinowice zatrzymali dwie osoby prowadzące pod wpływem alkoholu.
- Na terenie gminy Żarów zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował pojazdem marki Mercedes. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało u niego ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. W tym samym czasie na terenie gminy Marcinowice inny patrol zatrzymał do kontroli 53-letniego kierującego pojazdem marki Audi. Mieszkaniec powiatu świdnickiego także został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie i to badanie wykazało u niego ponad 0,3 promila alkoholu – relacjonuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.
Nieodpowiedzialnym kierującym uniemożliwiono dalszą jazdę i zatrzymano uprawnienia do kierowania. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi grzywną, karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat. Natomiast jazda po użyciu alkoholu podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.
fot. KPP w Świdnicy
fot. KPP w Świdnicy
Tagi:







