close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Kompostownik i PSZOK receptą na porządek w najbliższym otoczeniu [AUDIO]

Kompostownik i PSZOK receptą na porządek w najbliższym otoczeniu [AUDIO]

Letnie urlopy sprzyjają wypoczynkowi, ale także porządkom w domach i na posesjach. Eksperci z Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu podpowiadają, co zrobić np. ze skoszoną trawą, starymi meblami, albo odpadami po drobnych remontach. Okazuje się, że można łatwo się ich pozbyć, nie ponosząc dodatkowych opłat.

Kompostowanie to tani i dobry sposób na uzyskanie pełnowartościowego nawozu organicznego oraz pozbycie się skoszonej trawy i odpadów biodegradowalnych, o czym mówił na antenie Ireneusz Traczyk ze strzegomskiego ZUKu. Gość audycji opowiedział także o aspektach prawnych, aby kompostując nie utrudnić  życia sąsiadom.

W programie pojawił się także wątek odpadów wielkogabarytowych, elektroodpadów oraz pozostałości po remontach. Mariusz Waśko z Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu zachęcał do samodzielnego dostarczenia tego typu śmieci do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, w którym można je zostawić bez ponoszenia dodatkowych opłat. Ekspert wspomniał także o możliwości przyjmowania przez PSZOK odpadów przemysłowych.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: