close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Kurtka softshell męska – co sprawiło, że stała się rewolucją w świecie outdooru?

  • Styl Życia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-12-06
  • whatshot 313
Kurtka softshell męska – co sprawiło, że stała się rewolucją w świecie outdooru?

Softshell znajduje zastosowanie w wielu outdoorowych dyscyplinach, takich jak trekking w górach, kolarstwo, skitouring, jazda na nartach czy jazda rowerem po mieście. Mężczyźni pokochali ten materiał za jego wszechstronne zastosowanie – odzież softshellowa sprawdza się w różnych warunkach pogodowych i o każdej porze roku! Co sprawiło, że to właśnie softshell zrewolucjonizował świat outdooru?

Co to jest softshell?

Softshell jest opozycją do materiału hardshellowego, którego zadaniem jest zapewnienie minimalnej oddychalności materiału przy maksymalnej nieprzepuszczalności wody. Oczywiście technologię tę opracował nie nikt inny, jak Robert Gore, który jest twórcą gore-texu. Odzież z gore-texu doskonale chroni przed deszczem, a co za tym idzie, również przemoczeniem kolejnych warstw odzieży pod kurtką. Gore-tex jest typowym materiałem membranowym.

Softshell powstał jako lżejsza alternatywa hardshelli. Początkową ideą było założenie, że materiał ten ma chronić przed wiatrem, ale nie deszczem, a więc nie był wodoodporny i nie posiadał membrany. Miał jedynie powłokę impregnującą nazywaną DWR. Zadaniem softshella jest zapewnienie maksymalnej oddychalności i maksymalnej ochrony przed wiatrem. Obecnie na rynku pojawiają się również modele kurtek softshellowych z membraną, jednak nie jest ona na tyle wysoka, jak w kurtkach hardshellowych.


Kurtki softshellowe są odporne na przetarcia i doskonale sprawdzają się podczas różnych aktywności fizycznych.

Zalety kurtek softshellowych – co wyróżnia softshelle?

Materiał takich kurtek jest elastyczny i przyjemny w dotyku, dlatego zapewnia maksymalną swobodę ruchów podczas różnych aktywności fizycznych. Maksymalna wiatroszczelność i oddychalność kurtki męskiej softshell ze sklepu Outdoorzy.pl to coś, co wyróżnia je spośród innych kurtek technicznych. Przy dużym wysiłku fizycznym, jak wspinaczka w górach, softshellowe trekkingowe kurtki męskie sprawdzają się doskonale. Świetnie odprowadzają parę wodną, która powstaje podczas wysiłku, a w razie niesprzyjającej pogody i silnego wiatru, ochraniają korpus przed wyziębieniem.


Kurtki softshellowe są także uniwersalne. Możemy z nich korzystać o każdej porze roku w trakcie uprawiania sportów, turystyki amatorskiej lub kwalifikowanej, ale również na co dzień, jako element naszej codziennej garderoby. Kolorowa kurtka softshell męska, np. pomarańczowa, sprawdzi się podczas biegania, ale będzie także świetnym elementem naszego górskiego outfitu! Dzięki niej będziemy bardziej widoczni na szlaku.

Kurtki softshellowe w intensywnych kolorach zapewniają dobrą widoczność na szlaku

Czy softshell można ubierać zimą?

Oczywiście, że tak, o ile zadbamy o odpowiednią termikę. Sporo firm produkujących kurtki softshellowe oferuje dodatkowe podpinki lub ocieplenia, a także różnego rodzaju podszycia, które zimą sprawdzają się doskonale w połączeniu z bielizną termiczną lub termoaktywną. Przykładowo, na rynku znajdziemy model kurtki zimowej męskiej softshell podszyty wełną merynosów! Taka kurtka sprawdzi się przy niskich temperaturach w trakcie skitouringu.


Odzież softshellowa, jako odrębna kategoria odzieży turystycznej i outdoorowej, powstała całkiem niedawno i zyskała popularność wśród osób uprawiających różne aktywności, ale stała się również nieodłącznym elementem codziennej garderoby. Wszystko za sprawą konstrukcji softshellowego materiału, którego zadaniem jest ochrona przed wiatrem podczas dużego wysiłku fizycznego. Nie masz jeszcze kurtki softshellowej? Koniecznie uzupełnij swoją garderobę o ten produkt, a na pewno nie będziesz.

Artykuł sponsorowany


Tagi: