close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Letnie spacery z przewodnikiem po Strzegomiu [FOTO]

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-07-17
  • whatshot 575
Letnie spacery z przewodnikiem po Strzegomiu [FOTO]

Od lipca trwa kolejna edycja bezpłatnych spotkań z przewodnikami miejskimi, którzy oprowadzają po najciekawszych miejscach i zabytkach Strzegomia. Flagowcem jest Bazylika Mniejsza pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Letnie spacery z przewodnikiem to nie tylko propozycja dla turystów, ale także mieszkańców gminy Strzegom, którzy chcieliby posłuchać intrygujących opowieści o swoim mieście.

- Ideą przedsięwzięcia jest to, żeby przyciągnąć do miasta turystów z zewnątrz i pokazać piękno Strzegomia – mówi Tomasz Smagłowski, kierownik Centrum Aktywności Społecznej Karmel w Strzegomiu. – Staramy się informować o inicjatywie turystów z całego kraju przez social media oraz fachowe fora krajoznawcze. Efekt jest zdumiewający. Ponadczasowym zabytkiem, który przyciąga jak magnes jest Bazylika Mniejsza, ponieważ nigdzie w tej części Europy nie znajdziemy tak olbrzymiego kościoła gotyckiego, zbudowanego z kamienia łamanego.

Spacery przebiegają przez szlak strzegomskich obiektów sakralnych, planty, aż po szczyt Wieży Targowej w Rynku.

Zbiórka w każdą niedzielę lipca, sierpnia i września o godzinie 15.00 w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu. Czas trwania spaceru to około 60 minut. Więcej informacji można uzyskać w Punkcie Informacji Turystycznej pod numerem telefonu 74 649 11 18.

Fot. Tomasz Smagłowski


Tagi: