close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

LGD „Szlakiem Granitu” wspiera infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-07-10
  • whatshot 200
LGD „Szlakiem Granitu” wspiera infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną [FOTO]

Strumień pieniędzy popłynął na budowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w regionie. Mowa o kwocie 111.795,00 zł, którą w ramach grantów przekazała Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” na ręce stowarzyszeń i fundacji.
 
- Skutecznie wdrażamy Lokalną Strategię Rozwoju, wspierając zarówno inwestycje gmin jak i właśnie organizacji pozarządowych, które są najbliżej mieszkańców – tłumaczy Krystian Ulbin, prezes LGD „Szlakiem Granitu”.
 
W ramach operacji powstanie dziewięć nowych obiektów infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze LGD Szlakiem Granitu na terenie gmin: Dobromierz, Świdnica oraz Żarów. Projekty realizowane przez lokalne organizacje pozarządowe wpisują się w realizację Lokalnej Strategii Rozwoju i przyczynią się do rozwoju ogólnodostępnej infrastruktury.
 
- Powstała infrastruktura będzie służyć lokalnym społecznościom w zakresie zagospodarowania czasu wolnego w sposób aktywny, a także na rzecz turystów, którzy skorzystają z podejmowanych działań–  dodaje  Krystian Ulbin.
 
W ramach grantu „Razem dla Sołectwa”wsparcie otrzymali:

FUNDACJA DOBREGO STARTU w kwocie 25 000 zł na zadanie pn. „Aktywizacja przez sport – budowa boiska rekreacyjnego”.

OCHOTNICZ STRAŻ POŻARNA W GNIEWKOWIE w kwocie 40 000 zł na zadanie pn. „Budowa wiaty rekreacyjnej w Gniewkowie wraz z zagospodarowaniem terenu”oraz na zadanie pn. Siłownia plenerowa“Aktywność na świeżym powietrzu”.

STOWARZYSZENIE "NASZE DZIECI - WSPÓLNA SZKOŁA" W ZASTRUŻUw kwocie 25 000 zł na zadanie pn. „Zbudujmy Razem Aktywną Wioskę”.

STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI WSI GRODZISZCZE "SZTAFETA POKOLEŃ" w kwocie 24 795 złna zadanie pn. „Wkręć się w rower”.
 
Zadania będą realizowane  w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego dla przedsięwzięcia IV. „Aktywna społeczność „Szlakiem Granitu” objętego Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2014-2020 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Grantu” w zakresie rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.

 


Tagi: