Majówka w Świdnicy: Uroczystości i wydarzenia towarzyszące [FOTO]
Zbliża się majówka, a wraz z nią wydarzenia związane z obchodami Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Tradycyjne w Świdnicy odbędą się uroczystości i wydarzenia towarzyszące.
2 maja obchody Święta Flagi zaplanowano na świdnickim Rynku. Tam o godzinie 11.30 nastąpi przywitanie uczestników i uroczyste przekazanie flagi harcerzom przez prezydent Świdnicy. Od godziny 12.00 rozpocznie się pokaz Mażoretek Prima.
Uroczystości rocznicowe związane ze Świętem Konstytucji 3 Maja odbędą się w niedzielę na Osiedlu Młodych. O godzinie 11.50 zbiorą się poczty sztandarowe na placu przed kościołem pw. NMP Królowej Polski. W samo południe rozpoczną się wystąpienia okolicznościowe oraz program artystyczny w wykonaniu Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”. Tuż po nich zaplanowano mszę św. w pobliskim kościele.
W ramach świdnickiej majówki zaplanowano także inne wydarzenia kulturalne. Już 2 maja o godz. 11.00 w Galerii Fotografii w Rynku odbędzie się wspólne śpiewanie majowych pieśni patriotycznych przy akompaniamencie pianina. Dzień później, 3 maja o godz. 9.00, w Klubie Bolko przy pl. Grunwaldzkim 11 rozpocznie się XXIV Konkurs Sygnalistów Myśliwskich Sudeckiej Krainy Łowieckiej „O Kryształowy Róg”, organizowany przez Polski Związek Łowiecki – Zarząd Okręgowy w Wałbrzychu. Tego samego dnia o godz. 13.30 na placu przy kościele pw. NMP Królowej Polski zaplanowano Festyn Parafialny „Parafia Dzieciom”, przygotowany przez miejscową parafię.
fot. archiwum Radia Sudety 24
Tagi:










