close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Mała miejscowość, wielkie serce: 31. finał WOŚP w Jaroszowie [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-01-29
  • whatshot 1557
Mała miejscowość, wielkie serce: 31. finał WOŚP w Jaroszowie [AUDIO+FOTO]

Charytatywny bieg „Policz się z cukrzycą”, festiwal oryginalnych pojazdów, pokaz kulinarny Tomasza Strzelczyka, morsowanie i akcja ratownicza strażaków znalazły się na liście atrakcji, przygotowanych przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaroszowie. Było gorąco, z pompą i hojnie. Do puszek wolontariuszy wpadło pond 28 tys. zł.

Wydarzenie rozpoczęło się od biegu charytatywnego, który poprowadziła społeczność biegowa Strzegomska Dwunastka. Lider grupy, Edward Fedyczkowski informuje, że w rywalizacji wzięło udział około 30 zawodników.

Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji także nie zawiodła. Jej reprezentant, Jakub Romanowski, mówi, że w Jaroszowie pojawiły się perełki polskiej motoryzacji, ale i nietypowe pojazdy.
 
O strawę dla brzucha zadbał radiowy szef kuchni – Tomasz Strzelczyk, który z uczestnikami gotował ragout z kurczaka.
 
Rządni mocnych wrażeń mogli spróbować kąpieli w lodowatej wodzie i relaksu w mobilnej saunie.Na scenie w świetlicy wiejskiej nie zabrakło licytacji, koncertów, występów dzieci i młodzieży, a nawet pokazów sztuk walki.Stojący na czele sztabu Tomasz Trestka podsumowuje wydarzenie, jako bardzo udane i podkreśla, że Orkiestra zagrała w Jaroszowie po raz jedenasty.
 
Rekordzistką tegorocznej kwesty w Jaroszowie niezmiennie została Agnieszka Lasko, która zebrała do puszki 3100 zł.

Czytaj także: WOŚP w Strzegomiu


Tagi: