Marietta Dąbrowska medalistką prekwalifikacji do mistrzostw świata w curlingu [FOTO]
Marietta Dąbrowska, zawodniczka Dolnośląskiego Klubu Curlingowego „Dzik” Świdnica, po zdobyciu z drużyną Team Pluta w marcu mistrzostwa Polski w curlingu kobiet, zadebiutowała w reprezentacji kraju. Podczas rozgrywanego w dniach 5 – 11 maja w słoweńskiej Lublanie turnieju prekwalifikacyjnego Polki wywalczyły srebrny medal i awans do zasadniczej fazy kwalifikacji światowego czempionatu.
- Świdniczanka grająca w reprezentacji na pozycji lead zagrała w każdym spotkaniu, a Polki zakończyły fazę grupową z bilansem pięciu zwycięstw i jednej porażki z Francuzkami, które ostatecznie triumfowały w turnieju. W fazie play-off reprezentacja Polski najpierw pokonała Austrię (5:4) a następnie Słowację (9:3), co pozwoliło polskim curlerkom na zdobycie srebrnego medalu – przekazała Małgorzata Rudownik, wiceprezes DKC "Dzik" Świdnica.
Polki zagrają jesienią w zasadniczej fazie eliminacji do Mistrzostw Świata, które odbędą się wiosną 2027 roku.
fot. DKC "Dzik" Świdnica
fot. DKC "Dzik" Świdnica
Tagi:










