close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Masowe szczepienia w Strzegomiu?

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-03-31
  • whatshot 98
Masowe szczepienia w Strzegomiu?

Wszystko wskazuje na to, że w Strzegomiu - na terenie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji - powstanie tzw. Punkt Szczepień Masowych (PSM). Takie rozwiązanie pozwoli na wykonanie nawet 400 szczepień dziennie.
 
Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta i prezes Strzegomskiego Centrum Medyczno- Diagnostycznego Sp. z o.o. w Strzegomiu - Dariusz Gajecki wystąpili wspólnie z wnioskiem do wojewody dolnośląskiego o utworzenie PSM w Strzegomiu. Dokładniej chodzi o uruchomienie 4 stanowisk szczepiennych. W każdym z nich ma odbywać się ponad 100 szczepień dziennie.

30 marca br. wicewojewoda dolnośląski - Jarosław Kresa oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego - Grzegorz Macko obejrzeli zaproponowaną przez samorządowców lokalizację i ją w pełni zaakceptowali.

- Aktualnie rozpoczęły się prace związane z logistyką całego przedsięwzięcia. Gmina już kupuje komputery i zaczyna uruchamiać sieć internetową. Start Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu planowany jest na 17 lub 19 kwietnia - wskazuje burmistrz Zbigniew Suchyta.

Planowane powstanie Punktu Szczepień Masowych w Strzegomiu jest spowodowane zapowiadanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 do Polski. Do tej pory szczepienia odbywały się w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych, szpitalach rezerwowych i węzłowych. W naszym kraju uruchomiono również tzw. wyjazdowe zespoły szczepiące.

Fot. UM w Strzegomiu


Tagi: