close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Medale, odznaczenia i honorowe tytuły trafiły w ręce zasłużonych w Strzegomiu [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-11-11
  • whatshot 1447
Medale, odznaczenia i  honorowe tytuły  trafiły w ręce zasłużonych w Strzegomiu [FOTO]

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strzegomiu były okazją do uhonorowania odznaczeniami i medalami za szczególne zasługi. 11 listopada w podniosłej atmosferze trafiły one do kilkunastu zasłużonych osób i jednej organizacji.

Medal „Pro Bono Poloniae” przyznawany osobom wyróżniającym się w upowszechnianiu wiedzy o historii walk niepodległościowych i krzewieniu postaw patriotycznych zawisł na piersi: gen. bryg. Macieja Siudaka, płk Szymona Lepiarza, mjr Dariusza Chadzińskiego oraz Tadeusza Wasyliszyna.
 
Medal „Pro Patria” za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny otrzymali: Barbara Asynger, Krzysztof Kalinowski, Andrzej Łojewski, Beata Jankiewicz, Piotr Szmidt, Władysław Rzeczycki i Tadeusz Widła.

Złota Odznaka za Zasługi dla Związku Sybiraków trafiła w ręce mjr Dariusza Chadzińskiego.

Krzyż Semper Fidelis za narażanie swego życia i zdrowia dla ratowania innych otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzegomiu.

Statuetkę Białego Orła za całokształt wkładu w walce o wolną Polskę przyznano Ryszardowi Rossie.

Medale pamiątkowe: płk Piotra Wysockiego oraz XX-lecia Oddziału Regionalnego PTTK odebrał Jerzy Orabczuk.

Honorowy tytuł „Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej” za gospodarczy, kulturalny lub społeczny wpływ na rozwój i promocję gminy Strzegom zyskali: Janina Klonowska, Stanisław Oczkoś, Dariusz Pylak, płk rez. Adam Duś, płk rez. Zbigniew Kręcioch, ppłk rez. Mariusz Krzak, mjr rez. Mikołaj Fojna, st. chor. sztab. rez. Ignacy Kosiński.

Wydarzenie uświetniały prezentacje artystyczne w wykonaniu zespołów folklorystycznych „Kostrzanie” i „Goczałkowianie”, jak również strzegomskiego oddziału Sekcji Artystycznej Związku Strzeleckiego./jok/


Tagi: