close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Mężczyzna zmarł podczas interwencji policji

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-07-28
  • whatshot 392
Mężczyzna zmarł podczas interwencji policji

27 lipca mieszkaniec gminy Świdnica zmarł podczas interwencji domowej podjętej przez policjantów. Prokuratura wszczęła śledztwo, które jest prowadzone w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Czynności wyjaśniające trwają także w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy.

– Z ustaleń wynika, że na miejscu interwencji policjanci zastali pobitą kobietę, która miała widoczne ślady krwi na odzieży oraz nietrzeźwego i zachowującego się agresywnie mężczyznę. 46-latek nie reagował na polecenia policjantów i podczas tej interwencji odepchnął jednego z nich. Wówczas funkcjonariusze podjęli decyzję o zastosowaniu środków przymusu bezpośredniego. Podczas wykonywania tych czynności mężczyzna zmarł – tłumaczy prokurator rejonowy Marek Rusin. – Teraz prokuratura będzie badać, czy podczas tej interwencji nie doszło do przekroczenia przez funkcjonariuszy uprawnień. Na poniedziałek zaplanowaliśmy przeprowadzenie sekcji zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu – dodaje prokurator Marek Rusin.

- Dotychczasowe ustalenia nie wskazują, aby policjanci przyczynili się swoim działaniem do zgonu mężczyzny, a podejmowane czynności zakwalifikowane zostały, jako zgodne z obowiązującymi przepisami. Czynności w tej sprawie obecnie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świdnicy oraz wewnętrzne komórki kontrolne Policji. Na polecenie Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy, w celu pilnego wyjaśnienia przebiegu zdarzenia, wszczęto czynności wyjaśniające w sprawie – informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Do sprawy wrócimy.


Tagi: