close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Miasto na plakatach piętnuje przemoc [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-11-23
  • whatshot 523
Miasto na plakatach piętnuje przemoc [FOTO]

Kilkadziesiąt plakatów piętnujących naruszanie nietykalności fizycznej i godności osobistej pojawiło się na przystankach autobusowych w stolicy powiatu. Akcja odbywa się ramach cyklicznej kampanii pn. „Świdnica przeciw przemocy”. Od piątku, 25 listopada przez tydzień na bloku śródrynkowym pojawi się iluminacja świetlna – biała wstążka, czyli symbol przemocy ze względu na płeć.

- Chcemy zwrócić w ten sposób uwagę świdniczan na problem przemocy w rodzinie. Aby nie byli obojętni wobec osób, które z tego powodu cierpią nie tylko fizycznie – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydent miasta.

Mit, że przemoc w rodzinie dotyczy tylko sytuacji, w których dochodzi do użycia siły fizycznej jest bardzo powszechny. Tymczasem może ona przybierać różne formy. Przemocą jest dręczenie psychiczne współmałżonka, dzieci. Przemoc może się wiązać z wydzielaniem pieniędzy, utrudnianiem podjęcia pracy, szantażem, obniżaniem poczucia wartości.

- Prosimy każdego, kto słyszy, widzi lub wie o przemocy wobec najbliższych, aby reagował – apeluje Dorota Szyłobryt, zastępca dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy i w tym przypadku zachęca do kontaktu placówką lub policją.

Źródło: UM w Świdnicy (opr. red.)


Tagi: