close
Tanie Zaakwaterowanie
userad56
Reklama
userad57
Reklama
userad58
Reklama
userad59
Reklama

Międzynarodowi zwycięzcy i nowe mistrzynie w finale Strzegom Summer Tour 2025 [FOTO]

  • Sport
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2025-07-21
  • whatshot 408
Międzynarodowi zwycięzcy i nowe mistrzynie w finale Strzegom Summer Tour 2025 [FOTO]

W niedzielę zakończył się intensywny i pełen sportowych emocji weekend podczas Strzegom Summer Tour 2025. Przez trzy dni na hipodromie w Morawie rywalizowali najlepsi zawodnicy WKKW z całego świata w międzynarodowych konkursach w klasach od 1* do 4*, a także w krajowych zmaganiach i Mistrzostwach WKKW Dolnego Śląska.

W najbardziej prestiżowym konkursie zawodów – CCI4*-S – zwycięstwo odniósł Christoph Wahler z Niemiec, dosiadający D’ACCORD FRH, z wynikiem 34,8 punktów karnych. Drugie miejsce zajął Australijczyk Kevin McNab na Wilfred Lancerze (41,0 pkt), a trzecia była Szwedka Malin Asai na Maggan V (42,1 pkt).

Najlepszą polską parą okazała się Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, którzy zakończyli rywalizację na 8. miejscu.

W klasie CCI3*-S bezkonkurencyjny był ponownie Kevin McNab z Australii, który zajął dwa pierwsze miejsca – wygrał na Newmarket Amy (29,1 pkt karnych), a drugą lokatę wywalczył na Lone Rangerze (33,1 pkt). Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Holandii, Merel Blom-Hulsman na Checkpoint 46 (34,1 pkt).

Tuż za podium uplasowała się najlepsza z Polek – Zuzanna Społowicz na Dzaurusie AA, co jest świetnym prognostykiem przed sierpniowymi Mistrzostwami Europy Młodych Jeźdźców i Juniorów, które odbędą się właśnie w Strzegomiu.

Podczas wydarzenia rozegrano także Mistrzostwa Dolnego Śląska w WKKW, w których nowymi mistrzami regionu zostali: w kategorii Pony – Malina Łupkowska z koniem Ballinaclough Cuckoo, wśród Juniorów Młodszych – Anna Kowalczyk na Heksali, w kategorii Juniorów – Julia Rohde z Kingstonem oraz wśród Seniorów – Laura Gillmaier z Rarashekiem.

Już teraz organizatorzy zapraszają na kolejne międzynarodowe wydarzenie na hipodromie w Morawie – Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców i Juniorów, które odbędą się w dniach 21–24 sierpnia 2025 roku.

Pełne wyniki dostępne są na stronie https://www.eventing.strzegomhorsetrials.pl/pl

fot. Leszek Wójcik
źródło: SHT (opr. red.)


Tagi: