close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia i Piknik Rodzinny w Świebodzicach [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-07-16
  • whatshot 1023
Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia i Piknik Rodzinny w Świebodzicach [FOTO]

Przejazd stylizowanych powozów konnych przez miasto, a następnie Piknik Rodzinny z charytatywnym przesłaniem na rzecz małego Adrianka to zapowiedź najbliższej niedzieli w Świebodzicach. Atrakcje rozpoczną się od godziny 9:30 i potrwają aż do 20.00.

- Rozpoczynamy 18 lipca br. już od godziny 9:30, kiedy spod Bramy Lwów do świebodzickiego Rynku wyruszy 16 powozów konnych. Piękne, stylizowane pojazdy powożone przez dostojnych właścicieli wykonają w Rynku próbę terenową w ramach VII Międzynarodowego Konkursu Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy – tłumaczy Małgorzata Kubińska z Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej UM w Świdbodzicach.

Od godziny 15.00 rusza Piknik Rodzinny w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Mieszka Starego 6.

- Będzie tanecznie, sportowo, dla młodszych i starszych (…). Wspólny mianownik wydarzenia to pomoc małemu wojownikowi Adrianowi. Ten 7-latek dzielnie walczy z chorobą nowotworową, która właśnie zaatakowała po raz trzeci. Każda złotówka zebrana podczas wydarzenia zostanie przekazana na pomoc dla chłopca, którego ostatnią szansą jest leczenie terapią CAR-T – dodaje Małgorzata Kubińska.

Szczegóły na plakatach:

Fot. Pixabay


Tagi: