close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Mieszkanka gminy Strzegom oszukana na blisko 7 tysięcy złotych!

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-09-19
  • whatshot 489
Mieszkanka gminy Strzegom oszukana na blisko 7 tysięcy złotych!

Wystawiona na sprzedaż w internecie sukienka za kwotę 30 zł zwabiła oszustów, którzy okradli mieszkankę gminy Strzegom na prawie 7 tys. zł. Podstępem przejęli od 49-latki login i hasło do konta bankowego oraz kod BLIK, dzięki którym oczyścili jej konto.

Mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy informuje, że sukienkę na portalu ogłoszeniowym wystawiła córka poszkodowanej. - Na odzew zainteresowanej osoby nie trzeba było długo czekać – dodaje policjantka i dalej obnaża schemat działania oszustów, którzy przesłali  w wiadomości e-mail fałszywy link do transakcji. Następnie poinstruowali, aby go otworzyć, wybrać ikonę swojego banku i dalej zalogować się na konto. Poszkodowana spełniła warunki, a w ten sposób przestępcy przejęli jej login i hasło do bankowości elektronicznej.

- W międzyczasie do mieszkanki gminy Strzegom zadzwoniła kobieta i oświadczyła, że po zalogowaniu konieczne jest jeszcze wygenerowanie kodu BLIK, w celu potwierdzenia konta na które ma zostać przelana kwota 30 zł. Kupująca zapewniła, że pomimo wygenerowania kodu BLIK żadne kwota nie zostanie zabrana z konta, ponieważ portal sprzedażowy jest darmowy, a to tylko jest wymóg platformy – relacjonuje Magdalena Ząbek. Kobieta, zgodnie z instrukcją wygenerowała kod i podała rozmówczyni, która po tym natychmiast się rozłączyła.

- 49-latka po chwili zalogowała się ponownie na swoje konto bankowości internetowej i odkryła, że z jej konta zniknęło 6800 zł – tłumaczy oficer prasowa ze świdnickiej komendy i apeluje o to, by w oczekiwaniu na przelew nie podawać danych dostępowych do swoich kont czy kart oraz kodów BLIK, ponieważ w tym przypadku są do tego niepotrzebne.

fot. pixabay


Tagi: