close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Minister Dworczyk wręczył trzy promesy na łączną kwotę ponad 16 mln zł [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-05-05
  • whatshot 120
Minister Dworczyk wręczył trzy promesy na łączną kwotę ponad 16 mln zł [FOTO]

5 maja podczas roboczej wizyty minister Michał Dworczyk wręczył burmistrzowi Strzegomia Zbigniewowi Suchycie trzy promesy na gminne inwestycje. Największa z nich to kwota ponad 10 mln zł z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę 79 nowych mieszkań komunalnych.

- Realizujemy to, co obiecaliśmy. Pierwsza promesa na kwotę ponad 10 mln zł zostanie przeznaczona na 79 mieszkań, które chcemy wybudować przy ul. Konopnickiej w Strzegomiu. Wkład własny gminy wyniesie tu niespełna 3 mln zł, więc śmiało mogę powiedzieć, że tak ogromnej dopłaty do budowy budynków komunalnych jeszcze nie było - wskazuje burmistrz Zbigniew Suchyta.

19 maja br. ma zostać rozstrzygnięty przetarg na inwestycję, a budowa ma ruszyć lada dzień. 79 mieszkań zostanie przeznaczonych dla dla ludzi starszych, małych rodzin oraz osób wychodzących z domów dziecka lub rodzin zastępczych. Będzie tam także część przeznaczona na mieszkania krótkoterminowe, jak również lokale dla osób, które nie płacą czynszów. 

Kolejna promesa na kwotę ponad 3,5 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i ma stanowić dopłatę do inwestycji zaplanowanej przez świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

- To jest dopłata do TBS-u, gdzie powstanie ponad 170 mieszkań w 4 budynkach tuż za osiedlem „Słoneczne ogrody” w Strzegomiu. To jest nasz wkład. Pozostaje nam dodać do tych mieszkań jeszcze 2 mln zł i inwestycja będzie realizowana – tłumaczy burmistrz Strzegomia.

Dzięki trzeciej promesie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg rozpocznie się przebudowa odcinka Alei Wojska Polskiego od przejazdu kolejowego do centrum handlowego. Remontu doczekają się także mieszkańcy ulicy Wodnej, którzy do tej pory byli skazani jazdę po wyeksploatowanej drodze gruntowej.

- Są to ważne remonty z punktu widzenia zaplanowanych tam inwestycji. Przy ulicy wodnej ma powstać budynek wielorodzinny z 72 mieszkaniami i 2 domy w zabudowie bliźniaczej, a przy Alei Wojska Polskiego, według zapewnień nowego inwestora, zostanie rozbudowany park handlowy.  - dodał Zbigniew Suchyta.

Oto wizualizacje inwestycji przy ul. Konopnickiej w Strzegomiu:


Tagi: