close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Ministrowie nagrodzili w Jaworzynie Śląskiej [FOTO]

  • Oświata Sport
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-06-29
  • whatshot 1285
Ministrowie nagrodzili w Jaworzynie Śląskiej [FOTO]

Sportowcy i uczniowie z gminy Jaworzyna Śląska mogą czuć się wyróżnieni. Pierwsi otrzymali nagrodę i wyróżnienie z rąk Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, a prymusi stypendia od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciecha Murdzka.

22 czerwca 2020 roku Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk spotkała się w Witkowie (gm. Jaworzyna Śląska) z młodymi piłkarzami, korzystającymi z boiska piłkarskiego, dofinansowanego przez resort w ramach programu „Sportowa Polska”. Następnie szefowa resortu uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami z klubów sportowych, które odbyło się w jaworzyńskiej hali sportowej. Minister wyróżniła najlepszych sportowców i wręczyła czek o wartości 15 tys. zł dla MKS Karolina w ramach tegorocznej edycji Rządowego Programu „KLUB”.

W spotkaniach uczestniczyli także Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu Ireneusz Zyska, Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa, poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Ewelina Szydłowska.

Prymusi z gminy Jaworzyna Śląska, za pracę w minionym roku szkolnym i uzyskane osiągnięcia, otrzymali wyróżnienia od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciecha Murdzka. Uczniowie, którzy zakończyli ósmą klasę ze średnią ocen co najmniej 5,0 odebrali stypendia w wysokości 1 tys. zł, pochodzące z programu "Prymus":
 
  • ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej: Oliwia Cieślak, Aleksandra Cichocka, Kacper Prymas, Magdalena Dobroń
  • ze Szkoły Podstawowej w Pastuchowie: Angelika Dankowska, Aleksandra Słomska
  • ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie: Aleksandra Zadka, Izabela Mikołajek, Natalia Błoch, Natalia Jacek, Izabela Prymula.
Specjalną nagrodą za wybitne osiągnięcia naukowe uhonorowany został także tegoroczny maturzysta Mateusz Drąg.

Fot. UM Jaworzyna Śląska

 


Tagi: