close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Mistrzowie motorsportu na odsłonięciu pomnika mistrza świata Formuły 1 [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-09-18
  • whatshot 231
Mistrzowie motorsportu na odsłonięciu pomnika mistrza świata Formuły 1 [FOTO]

18 września Wałbrzych odwiedzili m.in. Sobiesław Zasada, Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski. Wszystko z inicjatywy Jerzego Mazura, który kolejny raz postanowił uczcić pamięć mistrza świata Formuły 1 – Ayrtona Senny. W wydarzeniu wziął udział także ambasador Brazylii.

Wałbrzyszanin Jerzy Mazur, wielokrotny mistrz Polski i Europy w wielu dyscyplinach motorsportu, a także pierwszy w historii Polak na mecie Rajdu Dakar, po raz kolejny oddał hołd zmarłemu tragicznie brazylijskiemu kierowcy wyścigowemu - Ayrtonowi Sennie. 6 lat temu z inicjatywy Jerzego Mazura w Wałbrzychu otwarto ulicę upamiętniającą wielkiego sportowca. Teraz przyszedł czas na pomnik.

"- Wydarzenie, związane z utworzeniem i odsłonięciem pomnika Senny przygotowywałem od 3 lat. Monument jest hołdem dla najlepszego kierowcy wszech czasów, a przede wszystkim człowieka, który pomagał najbardziej potrzebującym, w szczególności dzieciom. Można zdobywać sławę, kolejne tytuły, ale dostrzegać innych, to rzecz niezwykła - mówi Jerzy Mazur, przedsiębiorca i kustosz Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych.

Pomnik Ayrtona Senny stanął przy ulicy jego imienia. To boczna Noworudzkiej, na wysokości nr 4, gdzie stoi Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych.

21 września br. o godzinie 10:15 i 15:15 zapraszamy na relację z wydarzenia i rozmowy m.in. z polskimi gwiazdami motorsportu.


Tagi: