close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Muralem chcą zwrócić uwagę na problem osieroconych dzieci

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-09-23
  • whatshot 131
Muralem chcą zwrócić uwagę na problem osieroconych dzieci

Do końca roku na ścianie budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy powstaną dwa „malowidła”, których celem będzie zwrócenie uwagi na problem osieroconych dzieci w powiecie. Ich autorem jest znany artysta Robert Kulka.

-Oba dzieła będą klasycznymi banerami i nawiązywać bezpośrednio do idei rodzicielstwa zastępczego, bo to właśnie na poszukiwaniu nowych rodzin zastępczych zależy nam obecnie najbardziej – mówi dyrektor PCPR, Beata Galewska.

Obecnie 250 dzieci znajduje się w 160 rodzinach zastępczych na terenie powiatu. Warto podkreślić, że wśród tej liczby działa tylko 13 rodzin zawodowych, a to wciąż za mało.

- Obecnie poszukujemy kandydatów, którzy stworzyliby 4 nowe pogotowia rodzinne oraz 4 nowe zawodowe rodziny zastępcze. Jest to związane nadwyżką dzieci, które czekają na przyjęcie. Czasami jest to grupa nawet 30 osób – wskazuje członkini Zarządu Powiatu Świdnickiego, Alicja Synowska.

Każda nowa rodzina zastępcza jest zatem na wagę złota, ponieważ pozwoliłaby na uniknięcie sytuacji, w której rodzeństwo musiałoby być rozdzielone, albo trafić w przypadkowe, odległe miejsce w kraju do rodzin dysponujących aktualnie wolnym miejscem.

Fot.: Robert Kulka


Tagi: