close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Na razie powiat inwestuje. Gorzej może być w przyszłości [VIDEO]

Na razie powiat inwestuje. Gorzej może być w przyszłości [VIDEO]

Kondycja finansowa powiatu świdnickiego i propozycje złożone w ramach Programu Inwestycji Strategicznych zdominowały poranną Rozmowę Dnia, której gościem był Starosta Powiatu Świdnickiego Piotr Fedorowicz. W audycji pojawił się także wątek związany z rozpoczętym Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

- Ten rok zapowiada się, że zakończymy z nadspodziewanie niezłym wynikiem finansowym, realizując przy tym kilka dodatkowych przedsięwzięć (…). Natomiast gorsza jest perspektywa, jeśli chodzi o lata następne – tłumaczył Piotr Fedorowicz w kontekście wieloletniej prognozy finansowej powiatu świdnickiego.

Starosta wskazał również propozycje samorządu powiatu, które trafiły do Programu Inwestycji Strategicznych. Wśród nich wymienił m.in. termomodernizację budynku II LO w Świdnicy oraz budowę hali sportowej przy wymienionej wcześniej szkole. 

- Ten największy finansowo to wniosek drogowy i dotyczy przebudowy czterech dróg. Jedna z nich to droga w gminie Dobromierz, w miejscowości Borów. Druga to droga na odcinku od Strzegomia do Godzieszówka (…). Kolejną jest droga w gminie Marcinowice na odcinku od miejscowości Wirki do miejscowości Tąpadła – wymieniał starosta świdnicki, wskazując przebudowę skrzyżowania ulic Bystrzyckiej i Westerplatte w Świdnicy, jako czwartą część inwestycji.

W audycji pojawił się także wątek związany z Forum Ekonomicznym w Karpaczu, jego znaczeniu dla mieszkańców regionu, ale i kraju. Na koniec Piotr Fedorowicz podsumował zakończone niedawno inwestycje w powiecie, w tym w gminie Strzegom.

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania całej rozmowy:
 


Tagi: