close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Na studia do Świebodzic

  • Oświata
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-08-31
  • whatshot 436
Na studia do Świebodzic

Studia licencjackie i magisterskie, wsparcie szkół ponadpodstawowych oraz doskonalenie zawodowe to cele Lingwistycznej Szkoły Wyższej, która otwiera filię w Świebodzicach. Uczelnia uruchamia od października kierunek Bezpieczeństwo Narodowe.
 
28 sierpnia gmina Świebodzice podpisała porozumienie z Lingwistyczną Szkołą Wyższą, dzięki któremu wzrośnie atrakcyjność oferty edukacyjnej w całym powiecie świdnickim.
 
- Otwarcie fili w Świebodzicach to przemyślana decyzja, podyktowana brakiem szkół o podobnym profilu w regionie. Ponadto nie ograniczymy działalności jedynie do edukacji, ponieważ planujemy także wsparcie szkół ponadpodstawowych, czy doskonalenie zawodowe - powiedział na spotkaniu prof. Dariusz Kozerawski, pełnomocnik rektora LSW.
 
Uczelnia będzie kształcić na poziomie licencjackim i magisterskim, na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, które przygotuje kandydatów do pracy w komórkach zajmujących się zarządzaniem kryzysowym w organizacji, w tym również w administracji publicznej, administracji samorządowej, wojsku i innych służbach mundurowych, podmiotach gospodarczych oraz w sektorze publicznym i prywatnym.
 
Radości nie kryją włodarze gminy Świebodzice, którzy zadeklarowali promocję kierunku wśród młodzieży z powiatu świdnickiego.
 
Rekrutacja już się rozpoczęła, a kierunek planowo ma ruszyć od 1 października. 

Fot. UM w Świebodzicach


Tagi: