close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Nadchodzi czas wyboru szkoły ponadpodstawowej [AUDIO]

Nadchodzi czas wyboru szkoły ponadpodstawowej [AUDIO]

Wybór liceum, technikum lub szkoły branżowej to nie lada wyzwanie zarówno dla uczniów, ale i rodziców, którzy starają się doradzić pociechom. Ważne są zarówno poziom kształcenia, oferta pozalekcyjna, ale też osiągnięcia, jakimi szkoły mogą się pochwalić. O tym wszystkim opowiedzieli w Rozmowie Dnia dyrektorzy szkół ponadpodstawowych w gminie Strzegom – Tomasz Marczak i Robert Wójtowicz.

- Zespół Szkół wraz z Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu są w stanie zapewnić miejsca wszystkim tegorocznym ósmoklasistom z gminy Strzegom, którzy tylko zdecydują się na kontynuację edukacji. Pragnę podkreślić, że nie jesteśmy dla siebie konkurencją, a idealnym uzupełnieniem, wypełniając w ten sposób potrzeby lokalnego rynku edukacyjnego  – wskazał Robert Wójtowicz, dyrektor Zespołu Szkół w Strzegomiu.

Strzegomski Zespół Szkół, jak i Liceum Ogólnokształcące maja szeroką ofertę edukacyjną, nowoczesne zaplecze oraz wiele pomysłów na kreowanie kariery młodych ludzi w ramach zajęć pozalekcyjnych.

- W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest wysokiej jakości edukacja, oferta pozalekcyjna, panująca atmosfera wśród uczniów, ale także osiągnięcia, jakimi szkoła może się pochwalić. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja i dojazd, ponieważ uczeń będzie pokonywał tą samą drogę do szkoły przynajmniej przez cztery lata swojej edukacji  – tłumaczył Tomasz Marczak, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu.

Zgodnie z najnowszymi ustaleniami kuratorium oświaty, rekrutacja do szkół średnich została przesunięta i uczniowie będą mogli składać swoje wnioski od 17 maja aż do 21 czerwca 2021 roku. Zanim to jednak zrobią, powinni bliżej przyjrzeć się ofercie edukacyjnej w wymarzonej szkole.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: