close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Nadchodzi „Dolnośląski Ład”. Do wydania są miliardy złotych [VIDEO]

Nadchodzi „Dolnośląski Ład”. Do wydania są miliardy złotych [VIDEO]

28 lipca br. gościem Rozmowy Dnia był wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko. Tematem audycji były założenia i plany związane z regionalnym komponentem ogólnopolskiego programu „Polski Ład”, zakładającym, że Dolny Śląsk ma stać się obszarem równomiernego rozwoju, przyjaznym dla mieszkańców i przedsiębiorców.
 
Regionalny komponent ogólnopolskiego programu „Polski Ład”, nazwany też „Dolnośląskim Ładem” jest dokumentem zawierającym opis strategicznych przedsięwzięć i inwestycji z zakresu infrastruktury drogowej i kolejowej, sportu i turystyki, ekologii i zielonej energii, rewitalizacji zabytków, gospodarki i usług publicznych. Dokument jest konsultowany i tworzony przy udziale samorządowców z regionu.
 
- Chcemy okazję impulsu inwestycyjnego, tych miliardów euro i miliardów złotych (…), jako region wykorzystać. Wychodzimy, jako samorządowcy z Dolnego Śląska, z założenia, że inwestycje dokonywane w regionie powinny być w pewien sposób ze sobą spójne i zintegrowane. Oczywiście każda gmina, każdy powiat, samorząd województwa ma swoje potrzeby i chce w nie inwestować, natomiast aby to inwestowanie przyniosło jak najlepszy efekt synergii, efekt współpracy, to te projekty powinny mieć wspólny mianownik – tłumaczył na antenie wicemarszałek Grzegorz Macko.
 
Gość Rozmowy Dnia wskazał, że przedsięwzięcia określone w „Dolnośląskim Ładzie” mają pozwolić na pełniejsze osiągnięcie wizji rozwoju Dolnego Śląska określonego na rok 2030, który ma stać się regionem równomiernego rozwoju, regionem przyjaznym dla mieszkańców, przedsiębiorców i turystów.

- W dokumencie (…) wskazujemy na pewne rozwiązania, które umożliwią połączenie, uspójnienie rozwoju między północą, a południem  - dodał Grzegorz Macko.

Do końca sierpnia potrwa zbieranie kolejnych propozycji strategicznych projektów, a wypracowanie ostatecznej formy „Dolnośląskiego Ładu” ma nastąpić we wrześniu br.

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania całej Rozmowy Dnia:


Tagi: