close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Nadchodzi Święto Granitu Strzegomskiego. Program wydarzeń pęka w szwach!

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-08-26
  • whatshot 348
Nadchodzi Święto Granitu Strzegomskiego. Program wydarzeń pęka w szwach!

Tegoroczne obchody Święta Granitu Strzegomskiego rozpoczną się w piątek (3.09.) i potrwają do niedzieli (5.09.). Wśród wydarzeń organizatorzy zaplanowali Święto Plonów, giełdę minerałów, odsłonięcie pomnika „Lilijki Harcerskiej”, otwarcie remizy w Tomkowicach i liczne koncerty. Gwiazdami tegorocznej edycji będą m.in. Sebastian Riedel & Cree, Kapela ze Wsi Warszawa, Łukasz Zagrobelny i Łobuzy.
 
Pierwszy dzień Święta Graniu Strzegomskiego (piątek) rozpocznie się  od wystawy fotografii Dominika Mielcarka pt. „Artystyczne kadry Strzegomia z powietrza”. Będzie to okazja do obejrzenia zakątków miasta z nieco innej perspektywy, a konkretnie z lotu ptaka. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 16.00 w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel”. O godzinie 17.00 na strzegomskim Rynku nastąpi oficjalne otwarcie trzydniowej imprezy. O godzinie 17.15 rozpoczną się koncerty rodzimych zespołów: PePe, Oya oraz Ślad. O godzinie 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru – Sebastian Riedel & Cree.
 
Sobotnie obchody (4.09.) zaplanowano od godziny 14.00 w Tomkowicach, gdzie oficjalnie zostanie otwarta strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej. O godzinie 16.00 przy ul. Kościuszki w Strzegomiu odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika „Lilijki Harcerskiej” oraz wręczenie tytułu „Młody Aktywny Strzegomianin”. Na Rynku od godziny 18.00 rozpoczną się koncerty zespołów Kapela ze Wsi Warszawa, Goosebumps. Gwiazdą wieczoru będzie koncert Łukasza Zagrobelnego, który pojawi się na scenie o godzinie 20.30.
 
Ostatni dzień Święta Granitu Strzegomskiego rozpocznie się o godzinie 9:30 w CAS „Karmel” od XXXV Giełdy Minerałów. Następnie niedzielne przedpołudnie i popołudnie zdominuje Święto Plonów. Oprócz występów zespołów ludowych na strzegomskim Rynku pojawi się Janusz Cedro, zespół The Backwards, a o godzinie 20.00 zespół Łobuzy, który zamknie tegoroczny cykl imprez.
 
W niedzielę od godziny 12.00 do 16.00 w budynku Urzędu Miejskiego będzie można poddać się szczepieniu na COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Szczegóły na plakacie:


Tagi: