close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

NIE nowotworom u dzieci w Strzegomiu! [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-07-28
  • whatshot 355
NIE nowotworom u dzieci w Strzegomiu! [FOTO]

Fundacja Ronalda McDonalda od wielu lat prowadzi nieodpłatne badania profilaktyczne dla najmłodszych w ramach programu „NIE nowotworom u dzieci”. Specjalny ambulans pojawi się już 8 sierpnia na strzegomskim Rynku. Trwają zapisy na badania dla dzieci od 9 miesiąca do 6 roku życia!

- Celem badań jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Nowa formuła programu oznacza skupienie się na badaniach USG jamy brzusznej, w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych – wskazują organizatorzy akcji.

Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy radiologów. Czas potrzebny na badanie to około 15 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Udział w badaniach bez rejestracji nie jest możliwy. Zapisy prowadzone będą w dniach 28-29 lipca br. w godzinach: 11.00-15.00 pod numerami telefonów: 74 856 05 73, 74 856 05 75.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Przypominamy, że ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się poczekalni rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Z badań w ambulansie od początku działania programu skorzystało już ponad 70 000 dzieci.

Organizatorem akcji w mieście jest gmina Strzegom.

Fot. Fundacja Ronalda McDonalda


Tagi: