close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Nie przegap 500 Plus [AUDIO]

Nie przegap 500 Plus [AUDIO]

3 lutego gościem Rozmowy Dnia była Anna Dolecka z Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzegomiu. Ekspert opowiedziała o nowych zasadach w funkcjonowaniu świadczenia 500 Plus, w tym okresu, na jaki pieniądze będą przyznawane oraz terminach na złożenie wniosku.

Wnioski o 500 Plus można składać od 1 lutego 2021 roku drogą elektroniczną, a od 1 kwietnia 2021 roku będzie można zrobić to także w sposób tradycyjny. Ważne jest zachowanie odpowiednich terminów, ponieważ w innym przypadku pieniądze mogą przepaść.

- Okres świadczenia będzie obowiązywał od dnia złożenia wniosku. Jeżeli złożymy dokumenty w lipcu, to otrzymamy 500 Plus dopiero od lipca, a świadczenie za czerwiec nam przepadnie. Wyjątkiem są rodzice, którym urodziło się dziecko. Mają oni 3 miesiące od chwili narodzin, aby złożyć wniosek o świadczenie do OPS – wskazała ekspert Anna Dolecka.

Nowe świadczenie będzie przyznawane od dnia 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. Warto o tym pamiętać przy składaniu wniosków drogą elektroniczną.

- Rodzice wypełniając wioski on-line często  popełniają błąd w momencie zaznaczenia prawidłowego okresu świadczenia. Przypominamy, że należy zaznaczyć okres od 2021 do 2022 roku – dodała Anna Dolecka.

Przypominamy, że wniosek o świadczenie najlepiej złożyć do 30 kwietnia 2021 roku, ponieważ daje to gwarancję ciągłości wypłat tj. od czerwca 2021 roku. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: