close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Nie tylko nadmierna prędkość, alkohol i psychotropy doprowadziły 42-latka do aresztu [FOTO]

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2024-04-02
  • whatshot 463
Nie tylko nadmierna prędkość, alkohol i psychotropy doprowadziły 42-latka do aresztu [FOTO]

Funkcjonariusze ze świdnickiej komendy zatrzymali na terenie gminy Świdnica kierowcę osobowego volkswagena. Powodem było przekroczenie przez niego dozwolonej prędkości. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, ma przy sobie niedozwoloną substancję psychotropową oraz zaległą karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności.

Asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy informuje, że mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h na ograniczeniu do "czterdziestki". – Spotkanie z funkcjonariuszami zakończyłoby się pewnie bardzo szybko, gdyby nie sprawdzenie kierującego w systemach policyjnych, które wykazało że 42-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego jest poszukiwany listem gończym przez sąd – tłumaczy rzeczniczka prasowa ze świdnickiej policji.

Ponadto przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 42-latek jest nietrzeźwy i ma 0,34 promila alkoholu w organizmie. Podczas dalszych czynności policjanci ujawnili przy mężczyźnie białą krystaliczną substancję zawiniętą w woreczek. - Po przebadaniu okazało się, że jest to środek psychotropowy (…), którego mundurowi zabezpieczyli kilka porcji – dodaje Magdalena Ząbek.

Mężczyzna trafił do aresztu gdzie rozpoczął zaległą karę pozbawiania wolności. Odpowie także za dodatkowe czyny, których się dopuścił. Grozi mu kolejne 3 lata pozbawiania wolności.

źródło: KPP w Świdnicy


Tagi: