close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Niebieski, biały i zielony to moje barwy! [AUDIO]

Niebieski, biały i zielony to moje barwy! [AUDIO]

Przygodę z piłką rozpoczął w 1963 roku, jako trampkarz w AKS Strzegom, a od 1987 roku stał się aktywnym działaczem klubu, wspierającym go po dzień dzisiejszy. Mowa o Zdzisławie Szpaku - „Prezesie”, który gościł w audycji To Warto Wiedzieć.

- Tu się wychowałem, tu grałem, a niebieski, biały i zielony to moje barwy. Zaczynałem w wieku 7 lat pod okiem trenera Stanisława Jaskólskiego. Z tamtych czasów najbardziej utkwiły mi w pamięci getry, które jak namokły to potrafiły ważyć ze 2 kilogramy oraz sznurowana piłka z dętką w środku – wspominał Zdzisław Szpak.

Nie bez kozery Zdzisław Szpak jest tytułowany przez kolegów „Prezesem”, ponieważ jest jednym z najbardziej zasłużonych działaczy w klubie. Udziela się na jego rzecz od 34 lat.

– Pamiętam wszystkie awanse naszych piłkarzy. Od klasy A, przez okręgówkę do IV ligi, w której gramy od 12 lat bez przerwy. Jak widać, duch walki i rywalizacji nie zmienia się wśród zawodników, pomimo upływu lat – dodał gość audycji.

Niedawno w 68. Plebiscycie Sportowym Gazety Wrocławskiej Zdzisław Szpak otrzymał tytuł Działacza Sportowego Dekady i uplasował się na V miejscu na Dolnym Śląsku.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:Tagi: