close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Niezwykłe instalacje artystyczne w Morawie [AUDIO+FOTO]

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-09-15
  • whatshot 138
Niezwykłe instalacje artystyczne w Morawie [AUDIO+FOTO]

Pałacowe ogrody w Morawie ponownie stały się przestrzenią twórczą dla artystów z Polski i z zagranicy. Podczas V edycji sympozjum sztuki pn. „Było, jest i będzie” powstały prace, które poddawane siłom natury lub działaniom ludzkim stale się zmieniają.

- Sympozjum sztuki „Było, jest i będzie” nawiązuje do tego miejsca, bo w tutaj był kiedyś dom, w który mieszkała rodzina, a teraz jest fundacja założona przez tę rodzinę i mamy nadzieję, że to będzie trwać (…). To jest właśnie motto tego projektu – mówi Marzena Muszyńska-Szwegler, dyrektor Fundacji św. Jadwigi.

Jest to już V edycja wydarzenia, której organizatorem jest Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, a jego pokłosiem są oryginalne prace – instalacje, natchnione miejscem, w którym powstawały.

- Morawa jest niesamowicie inspirująca. Przez tydzień mogliśmy wchłaniać przestrzeń, historię i pozwalać na to,  żeby kwitła w naszych pracach, działaniach artystycznych – podsumowuje sympozjum artystka Ilona Gumowska.

Prace można zobaczyć w przypałacowych ogrodach w Morawie. Wystawa będzie dostępna do połowy października.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, której bohaterowie, w tym artyści, opowiadają o procesie twórczym oraz przesłaniu powstałych prac:


Tagi: