close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Niezwykły koncert młodych talentów w Pałacu w Morawie [AUDIO+FOTO]

Niezwykły koncert młodych talentów w Pałacu w Morawie [AUDIO+FOTO]

Pałac w Morawie ponownie gościł młodych skrzypków, altowiolistów i wiolonczelistów ze szkół muzycznych z Poznania, Berlina i Lwowa. W czwartek 16 listopada odbył się tam koncert Eastgate Youth Orchestra. W pałacowych murach rozbrzmiała muzyka Johanna Sebastiana Bacha, Tadeusza Bairda, Mykoly Lysenko, Henryka Wieniawskiego, Maxa Brucha i Edwarda Elgara.

Dyrektorka Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu, Joanna Karpacz podkreśla, że wspólna praca młodzieży, poznawanie różnych obszarów kulturowych, intensywna konfrontacja z historią Polski, Ukrainy i Niemiec, a także czerpanie przyjemności z różnorodnych zajęć, to główne punkty, które czynią ten orkiestrowy koncept Eastgate Youth Orchestra tak wyjątkowym.

Orkiestrę poprowadził dyrygent Remigiusz Skorwider z Poznania. Pieczę nad młodymi artystami sprawowali instruktorzy wszystkich trzech szkół muzycznych oraz dyrektor artystyczna Zoya Nevgodovska z Berlina.

Marzena Muszyńska - Szwegler z Fundacji św. Jadwigi w Morawie informuje, że projekt był finansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

/Ana/


Tagi: