close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Niezwykły spektakl taneczno-wokalny w Kostrzy otworzył MFF w Strzegomiu [AUDIO+FOTO]

Niezwykły spektakl taneczno-wokalny w Kostrzy otworzył MFF w Strzegomiu [AUDIO+FOTO]

Zespoły z Serbii, Kolumbii, Węgier i Ekwadoru dały popis podczas Wieczoru Narodowego w Kostrzy, otwierającego oficjalnie 30. Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu. Krzysztof Kalinowski, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury podkreśla, że prolog Festiwalu po raz pierwszy odbył się w plenerze, zamiast w świetlicy wiejskiej.Zagranicznym gościom towarzyszyli członkowie zespołu „Kostrzanie”, którzy tym razem nie występowali na scenie, a pełnili rolę rezydentów i ochoczo dzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie relacji z członkami przybyłych zespołów.


 
Wieczór Narodowy w Kostrzy był preludium Koncertu Inauguracyjnego, który odbędzie się w czwartek (11.08) na strzegomskim Rynku.

Piątkowy, festiwalowy dzień (12.08.) rozpocznie się od „Śniadania na trawie” w ogrodach Bazyliki Mniejszej. Wydarzenie będzie miało charakter edukacyjny i integracyjny dla artystów, mieszkańców i gości imprezy. Tego samego dnia, wieczorem na skwerze przy strzegomskiej bastei koncertować będą kapele ludowe.

Największe widowisko odbędzie się w sobotę (13.08.) w sercu Strzegomia, w ramach Koncertu Galowego. Wielogodzinny cykl występów rozpocznie się o godzinie 20.00 i przyniesie spektakl muzyczno-taneczny.

W niedzielny poranek (14.08.) odbędą się tradycyjne msze święte z udziałem festiwalowych gości, które poprzedzi Śniadanie z Folklorem na strzegomskim Rynku. Tam także w samo południe zostanie odtańczony polonez, otwierający Rynek Świata 2022. Od 13.00 na Plantach Miejskich wystąpi kilkanaście kapel w ramach Koncertu Zespołów Dolnośląskich.

Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie zespół Golec uOrkiestra, który da koncert o godzinie 20.00 na strzegomskim Rynku.


Tagi: