close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Nocny pożar wielorodzinnego domu. Ogień strawił niemal cały dach [FOTO]

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2024-03-31
  • whatshot 1591
Nocny pożar wielorodzinnego domu. Ogień strawił niemal cały dach [FOTO]

Jedenaście zastępów straży pożarnej zadysponowano do pożaru w miejscowości Łażany (gm. Żarów). Ogień pojawił się w sobotę w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wrocławskiej. Na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał.

Mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy informuje, że służby otrzymały zgłoszenie około godziny 22.25. – Na miejscu strażacy zastali rozwinięty pożar budynku z wychodzącymi przez dach płomieniami ognia. Nasze działania polegały na próbie ugaszenia płonącego dachu oraz obrony sąsiedniego budynku z uwagi na wiatr – relacjonuje zastępca komendanta ze świdnickiej straży pożarnej. Dodaje też, że cztery osoby ewakuowały się z budynku przed przyjazdem służb .

- Żaden z mieszkańców nie doznał uszczerbku na zdrowiu – poinformował w mediach społecznościowych Przemysław Sikora, zastępca burmistrza Żarowa.
 
Działania gaśnicze trwały prawie pięć godzin, a w wyniku pożaru niemal cały dach uległ spaleniu. – Mieszkańcy prawdopodobnie nie będą mogli wrócić w najbliższym czasie do budynku z uwagi na duże zniszczenia – podaje Łukasz Grzelak. Na razie nie są znane przyczyny wybuchu pożaru

Na miejscu pracowali strażacy ze Świdnicy, Świebodzic, Żarowa, Mrowin, Imbramowic, Pożarzyska i Pastuchowa oraz policja i energetycy.

fot.: OSP Pastuchów


Tagi: