close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Nowa Informacja Turystyczna w Świdnicy [FOTO]

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-08-13
  • whatshot 158
Nowa Informacja Turystyczna w Świdnicy [FOTO]

Swobodny dostęp do Internetu, możliwość kupienia produktów regionalnych, wystawa prac świdnickich twórców – to tylko niektóre udogodnienia i atrakcje Informacji Turystycznej, która przeniesiona została o kilkadziesiąt metrów.

Od środy, 12 sierpnia, świdnicka IT funkcjonuje w nowej siedzibie, na parterze budynku Rynek 39/40 w przestronnych i nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeniach.

Turystom udostępniono stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu. Każda osoba odwiedzająca Informację, będzie mogła wygodnie odpocząć, kupić  pamiątki związane ze Świdnicą i produkty regionalne. Miejsce dostosowane zostało dla osób niepełnosprawnych.

W Informacji Turystycznej wystawiane będą także prace lokalnych artystów. W tej chwili możemy podziwiać, jak również nabyć dzieła Kamili Karst, Roberta Kukli i Magdaleny Kucharskiej.

- Nowa siedziba Informacji pozwoli na obsługę przyjeżdżających do Świdnicy turystów w wygodnych, komfortowych warunkach. Chcemy ich także zachęcić do zakupu regionalnych produktów. Naszą intencją było również stworzenie miejsca do ekspozycji prac świdnickich twórców. Cieszę się, że udało się pomysł ten sfinalizować ze wsparciem unijnych środków – mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

W budynku Rynek 39/40 utworzono nie tylko nową Informację Turystyczną, ale całą sferę aktywności obywatelskiej z salami warsztatowymi i szkoleniowymi.

Fot. W. Bąkiewicz / UM w Świdnicy


Tagi: