close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Nowa moneta w obiegu od 1 kwietnia!

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-04-01
  • whatshot 160
Nowa moneta w obiegu od 1 kwietnia!

Praktyki marketingowe od wielu lat powodują, że konsumenci zderzają się tzw. magią 99 groszy. Obecnie jest to jeden z najczęściej spotykanych handlowych trików. Niedawno NBP miał plany zaokrąglenia płatności i wycofania monet o nominałach 1 i 2 groszy, jednak przeciwna temu była Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Teraz do obiegu wchodzi moneta o nominale 99 groszy.

Wprowadzenie monety o nowym nominale ma rozwiązać sprawę, choćby brakujących jednogroszówek przy transakcjach oraz nie utrudniać promocji sprzedaży przez stosowanie narzędzia komunikacji marketingowej z klientem, jaką jest technika określania ceny przez końcówkę „99 groszy”.

Moneta ma rozwiązać także problem wielu kasjerów i kasjerek w kraju, które z uwagi na brakujące jednogroszówki musiały tworzyć ustne zobowiązania wobec klientów w stylu „będę winna grosz”. Taka sytuacja budziła wiele kontrowersji i powiększała grono nieformalnych dłużników w kraju.

Nowa moneta trafiła do obiegu od 1 kwietnia br. i warto sprawdzić, czy przypadkiem nie znalazła się w waszym portfelu. No chyba, że to primaaprilisowy żart.


Tagi: