close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Nowice polską stolicą kolarstwa [FOTO]

Nowice polską stolicą kolarstwa [FOTO]

Prawie 250 zawodników na starcie, największe ikony polskiego kolarstwa i emocje sięgające zenitu to bilans wyścigu szosowego „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. 3 lipca wydarzenie zmieniło Nowice w gm. Jaworzyna Śląska w polską stolicę kolarstwa!

VII edycja imprezy przeszła do historii, jako jedno z ważniejszych wydarzeń kolarskich w Polsce i oprócz licznego grona uczestników, przywiodła utytułowanych polskich kolarzy: Józefa Bekera, Mieczysłwa Nowickiego, Rajmunda Zielińskiego i Henryka Charuckiego. Wyścig odbył się pod patronatem Tadeusza Mytnika – ikony kolarstwa i członka zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który pierwsze sportowe kroki stawiał właśnie w gminie Jaworzyna Śląska, w MKS „Karolina”.

- Moja pasja rodziła się tu, w Nowicach. Nie sądziłem, że po wielu latach, po kilku dekadach ona się przeniesie na coś tak wielkiego – mówi Tadeusz Mytnik.

Organizatorzy zadbali o to, aby każdy z zawodników czuł się zwycięzcą. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi statuetki i atrakcyjne nagrody. Po sportowych emocjach na terenie nowickiej „Koziarni” odbył się piknik rodzinny z występami zespołów, atrakcjami dla najmłodszych i strefą gastronomiczną.

Organizatorami wydarzenia byli Miejski Klub Sportowy Karolina Jaworzyna Śląska, Stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś” i gmina Jaworzyna Śląska.

5 lipca o godzinie 10:15 i 15:15 zapraszamy na relację z wydarzenia!


Tagi: