close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Nowice w gm. Jaworzyna Śląska staną się stolicą polskiego kolarstwa [VIDEO+FOTO]

Nowice w gm. Jaworzyna Śląska staną się stolicą polskiego kolarstwa [VIDEO+FOTO]

11 czerwca na radiowej antenie gościli Teresa Gawron - prezes Stowarzyszenia "Nowice - nasza wieś" oraz Tadeusz Mytnik - medalista olimpijski, trzykrotny medalista mistrzostw świata i wielokrotny mistrz Polski. Tematem audycji była nadchodząca VII edycja wyścigu „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”.

- To będzie z całą pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń kolarskich w Polsce. Trasa będzie przebiegać przez cztery miejscowości gminy Jaworzyna Śląska: Nowice, Bolesławice, Stary Jaworów i Piotrowice Świdnickie – wskazała na antenie Teresa Gawron.
 
Na czele imprezy stanie pochodzący z Nowic Tadeusz Mytnik – medalista olimpijski, trzykrotny medalista mistrzostw świata i wielokrotny mistrz Polski.

- Dolny Śląsk jest kopalnią wielkich sław kolarstwa, tym bardziej trzeba zgłębiać wiedzę młodych ludzi, poprzez takie właśnie wyścigi i spotkania. Zmierzam do tego, że właśnie w ten sposób możemy przemawiać do rodziców, dziadków, że młodym ludziom trzeba też pokazywać inny sposób na życie, a sport daje kilka dróg, gdzie możemy wykorzystać swój potencjał życiowy – tłumaczył na antenie Tadeusz Mytnik.
 
W wyścigu mogą wziąć udział zawodnicy w każdym wieku - zrzeszeni, którzy posiadają aktualną licencję kolarską i ważne badania lekarskie oraz niezrzeszeni po wypełnieniu odpowiedniego oświadczenia. Dzieci startują za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów, w ich obecności. 
 
Na mecie na najlepszych czekać będą atrakcyjne nagrody, a po sportowych emocjach na trasie wyścigu organizatorzy zapraszają na piknik, który odbędzie się na terenie „Koziarni”.
 
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania całej audycji z udziałem gości:


Tagi: