close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Nowoczesny angiograf w świdnickim szpitalu [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-10-08
  • whatshot 101
Nowoczesny angiograf w świdnickim szpitalu [FOTO]

Pacjenci świdnickiego szpitala "Latawiec" mogą już korzystać z wysokiej klasy aparatu, dzięki któremu leczenie chorób naczyń krwionośnych jest nie tylko łatwiejsze, ale i bezpieczniejsze i bardziej skuteczne. Nowy angiograf pozwala na uzyskanie doskonałej jakości obrazu przy zastosowaniu niskiej dawki promieniowania.

Zakupiony aparat jest nieoceniony w diagnostyce i leczeniu pacjentów z objawami ostrego zespołu wieńcowego, takimi jak zatory czy zawały mięśnia sercowego, przyjmowanych do szpitala w trybie ostrodyżurowym, w systemie 24 – godzinnym. Sprzęt pozwala również na przeprowadzanie najbardziej skomplikowanych zabiegów bez otwierania klatki piersiowej i chirurgicznego rozcinania tkanek, m.in. zabiegów implantacji stymulatorów, kardiowerterów i defibrylatorów. Aparat znacząco ułatwia również diagnostykę i leczenie miażdżycy naczyń obwodowych, umożliwiając udrażnianie tętnic kończyn dolnych.

Nowy angiograf zastąpił wyeksploatowany już aparat, działający w Pracowni Angiografii od 2008 r., który charakteryzował się wysoką awaryjnością.  Inwestycja o wartości 3 mln zł w całości sfinansowana została ze środków własnych szpitala.

Źródło: SP ZOZ Świdnica


Tagi: