close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strzegomiu z apelem o szacunek dla poglądów innych [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-11-11
  • whatshot 485
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strzegomiu z apelem o szacunek dla poglądów innych [FOTO]

Narodowe Święto Niepodległości w Strzegomiu, jak zawsze obchodzone było z wielką pompą. Burmistrz Zbigniew Suchyta w swoim przemówieniu życzył mieszkańcom życzliwości i apelował o szacunek dla poglądów innych ludzi.

- Częściej szukajmy dobrego u innych, a nie tylko krytyki i pomówień – czasami z byle powodu - szczególnie w mediach społecznościowych – mówił burmistrz Strzegomia, dziękując wszystkim, a zwłaszcza młodzieży, za udział w obchodach.

Uroczystości rozpoczęły się tuż przed południem od wciągnięcia flagi narodowej na maszt przy Bazylice Mniejszej w Strzegomiu. Następnie odprawiona została msza św. w intencji ojczyzny, której przewodniczył ks. bp. Marek Mendyk.

Po liturgii uczestnicy święta przenieśli się pod pomnik I.J. Paderewskiego, gdzie odbyły się przemówienia, odczytano Apel Pamięci, a żołnierze Kompanii Honorowej Wojska Polskiego - X Brygady Logistycznej w Opolu oddali salwę honorową. Uroczystości zakończyły się złożeniem wieńców, kwiatów i zniczy pod pomnikiem działacza niepodległościowego.


Tagi: