close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Od 1 maja legalnie zanocuj w lesie [AUDIO]

Od 1 maja legalnie zanocuj w lesie [AUDIO]

Lasy Państwowe wyznaczą specjalne obszary, gdzie miłośnicy nocowania wśród drzew będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. - Od 1 maja program zostanie wprowadzony w całej Polsce, a będzie wspomagany przez ogólny regulamin i specjalną aplikację mobilną – wskazała na radiowej antenie Malwina Sokołowska z Nadleśnictwa Świdnica.

Przestrzeń dla turystów powstaje w oparciu o program „Zanocuj w lesie”, który jest pokłosiem coraz większej ilości osób chętnych do noclegu w takich warunkach. Szacuje się, że sama społeczność związana z bushcraftem i survivalem, czyli nietypowymi formami aktywności terenowej, nastawionymi na bliski kontakt z naturą liczy w Polsce ponad 40 tys. osób i szybko rośnie. Do tego dochodzą ci, którzy po prostu chcą przenocować w lesie. Zwłaszcza w okresie pandemii, gdy chętnych na spędzanie urlopu w Polsce lawinowo przybyło.

- Człowiek jest w lesie gościem i tak tam powinien się czuć. Dzięki programowi „Zanocuj w lesie” drzwi do zielonej przestrzeni otwierają się jeszcze szerzej. Dzieje się tak dlatego, ponieważ mamy świadomość, że zdrowe lasy to zdrowi ludzie – tłumaczyła Malwina Sokołowska.

Ekspert z Nadleśnictwa Świdnica opowiedziała także o idei Międzynarodowego Dnia Lasów oraz śmieciach pozostawianych przez turystów na szlakach.
Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: