close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Od września w Morawie rusza przedszkole „Pod Lipami” [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-08-03
  • whatshot 1218
Od września w Morawie rusza przedszkole „Pod Lipami” [AUDIO+FOTO]

Od jesieni ubiegłego roku trwa remont dawnej wozowni przypałacowej w Morawie. Wkrótce rozpocznie tam działalność przedszkole, działające od 1993 roku przy Fundacji św. Jadwigi, które oprócz odrestaurowanej przestrzeni zyska również nową nazwę - „Pod Lipami”. Pomimo, że prace jeszcze się nie zakończyły to obiekt już robi ogromne wrażenie.

Projekt przestrzeni budynku oraz aranżacja przedszkola pozwoli najmłodszym na podejmowanie różnorodnych form aktywności, w tym dostęp do dużego tarasu, na którym dzieci będą mogły pracować, ale także odpoczywać po wyczerpującej zabawie na placu zabaw.

Dyrektor Fundacji św. Jadwigi w Morawie, Marzena Muszyńska-Szwegler podkreśla, że podopieczni będą mogli się poczuć w nowym obiekcie, jak małe „księżniczki” i „książęta”.Budynek przypałacowej wozowni przeszedł kapitalny remont pod nadzorem konserwatora zabytków. Posiada funkcjonalne sale, komfortowe łazienki oraz nowoczesną kuchnię, w której obecnie instalowane jest wyposażenie. Uroczyste otwarcie placówki  zaplanowano na 3 września.

Remont budynku na nową siedzibę przedszkola możliwy jest dzięki finansowemu wsparciu dwóch niemieckich fundacji: Softwarestiftung i Reemtsmastiftung oraz dzięki środkom własnym niemieckiego stowarzyszenia Kindergarten und Bildungsstaette e. V.


Tagi: