close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

"Ojcowie Niepodległości" na radiowej antenie

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-11-10
  • whatshot 256

Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Radio Sudety 24 przygotowało cykl audycji okolicznościowych pt. "Ojcowie Niepodległości", które poprowadzą dr Marek Gadowicz z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Wrocław oraz Roman Asynger, absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Wrocławskiego.

- Jest to ważne, narodowe święto, które upamiętnia żołnierzy, polityków, dyplomatów, artystów, działaczy społecznych oraz zwykłych ludzi, których łączyła myśl o ojczyźnie i wspólny cel - droga do niepodległości. Tą drogą poprowadził Polaków między innymi Józef Piłsudski. Z tej okazji przygotowaliśmy cykl audycji o charakterze edukacyjno-historycznym, które przypomną wiele postaci, wątków historii, ale i pokażą, jak wiele można osiągnąć dzięki nieustępliwości i miłości do ojczyzny - tłumaczy Adrian Pietraszek, redaktor naczelny Radia Sudety 24.

Emisja audycji odbędzie się 11 listopada między godziną 8:15, a 13:45 w półgodzinnych odstępach. Programy będą także emitowane od 12 do 23 listopada o godzinie 7:15 i 14:15 na antenie Radia Sudety 24.

Zapraszamy!


Tagi: